אודות

 

אני הומאופתית קלאסית למעלה מעשרים וחמש שנה, מטפלת, ובמקביל מלמדת הומאופתיה.  

הומאופתיה דורשת חדות של ראיה וקליטת המורכבות של כל אחד מהמטופלים. כאן, ניסיון רב שנים הוא יתרון מובהק. גם הוראת הומאופתיה, והכשרת דורות של הומאופתים לאורך שנים, העשירו את התובנות ואת הניסיון המצטבר שלי.

את כל הניסיון הרב הזה, יחד עם יכולת הקשבה והכלה, סבלנות בליווי מטופלי גם במהלכים מורכבים של מחלתם, את כל זה אני מביאה לכל אחת ואחד מהפונים אלי.

את דרכי בהומאופתיה התחלתי כמטופלת…

לפני כ-30 שנה פיתחתי אלרגיות וקוצר נשימה. אחרי כמה ביקורים חסרי תוחלת אצל רופאת המשפחה, היא עצמה אמרה: זה מה שיש לנו להציע… אולי תנסי הומאופתיה?

לטיפול ההומאופתי היו השפעות מיטיבות כה נרחבות עלי, עד שבמקביל לעיסוקי כצלמת וכאוצרת ב”בית התפוצות”, התחלתי לקרוא אודות שיטת הטיפול שבה אני מטופלת, ואשר עליה לא ידעתי עד אז דבר…

עם הזמן ראיתי עד כמה מרתקת השיטה שהפכה עבורי גם תפיסת עולם.

התחלתי את לימודי ההומאופתיה בשנת 1988, בקולג’ לרפואה אלטרנטיבית, וב-1991 הייתי בין מקימי המחלקה לרפואה משלימה ב”אסף הרופא”, המחלקה הראשונה לרפואה אלטרנטיבית, שקמה בתוך כותלי בית חולים בישראל.

במהלך השנים השתלמתי אצל טובי ההומאופתים הקלאסיים בעולם (ג’רמי שר, לו קליין, יאן שכולטן ועוד). מזה למעלה מ-10 שנים אני ממשיכה ומעמיקה את לימודי אצל ההומאופת הדגול וגה רוזנברג.

נמניתי עם חברי הגרעין המייסד של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, ולאורך שנים כיהנתי כנציגת האגודה במועצה האירופאית להומאופתיה קלאסית. במסגרת חברותי ארוכת השנים במועצה האירופאית להומאופתיה עסקתי בגיבוש סטנדרטים בינלאומיים להוראה והכשרת הומאופתים, ובתחומים אחרים של המקצוע.

ב-1993 הצטרפתי לצוות ההוראה של “בית הספר הישראלי להומאופתיה” ולאורך שנים ריכזתי את הוראת ההומאופתיה ופיתחתי תכניות לימודים והכשרה עבור דורות של הומאופתים.

מאז 1991 אני עובדת בקליניקה שלי ברמת השרון.

במקביל, אני עוסקת בהכשרה והקניית כלים לעשייה הומאופתית מצטיינת, במסגרת “בית הספר להומאופתיה” במכללות “ברושים” ו”רידמן”, ומנחה הומאופתים בראשית דרכם, בקליניקה שלי ברמת השרון.

הכשרתי הקודמת, לפני שפניתי ללימוד ועיסוק בהומאופתיה, היא בתחום הצילום והאמנות.

אני בוגרת המחלקה לאמנות ב- Trent University  שב- Nottingham, אנגליה.

אחרי סיום לימודי עבדתי כצלמת בקבוצת מחקר במנצ’סטר, ובארץ עבדתי כאוצרת ב”בית התפוצות” וכתחקירנית תמונות עצמאית ואוצרת תערוכות דוקומנטריות. במקביל פעלתי כאמנית והצגתי בתערוכות שונות.