במה הומאופתיה עוזרת?

ההתערבות ההומאופתית ממריצה את כוח הריפוי של האדם ולפיכך שדה הפעולה שלה מאד נרחב.
להלן מספר דוגמאות למצבים בהם הומאופתיה יכולה לעזור:

האם אתם מאמינים כי בבוא העת, התינוק הרך שלכם יכול להיות מספיק חזק כדי לזחול? כדי לעמוד? וכדי ללכת? אם כן, תאמינו כי הוא יכול להיות גם בעל כוח ריפוי חזק, רק צריך לתת לו את ההזדמנות….

תינוקות זקוקים למירב ההגנה, החום וההזנה אך אין לבלבל זאת עם מידת החוזקה או החולשה של הכוח החיוני שלהם, של כוח הריפוי הטבעי שלהם. התינוק הרך, הנולד בסיומם של הריון ולידה תקינים, נולד עם פוטנציאל מצוין של כוח ריפוי טבעי. כל שנותר הוא ללוות את גידול התינוק עם כלי יעיל החובר לכוח הריפוי שלו ומעצים אותו. הומאופתיה בהיותה עדינה, ממוקדת ויעילה, היא תרפיה מצוינת לחבור אליה בשנים הראשונות של החיים. אירועים כגון בקיעת שיניים, מעבר למטפלת או למעון, חיסונים, שינויים במזג האוויר וכד’ יכולים להוות גורם משלהב להתפתחות של מצבים אקוטיים כגון דלקות אוזן, מחלות ויראליות, שלשולים וכד’. בהעדר טיפול המכוון להעצמת כוח הריפוי הטבעי הופכים מצבים אקוטיים בודדים אלו למעגל של מחלות חוזרות, כרוניות. (דלקות אוזניים חוזרות, אסטמה, דלקות גרון חוזרות, שלשולים או עצירות חוזרים, פריחות וכד’).  כאן בא הטיפול ההומאופתי ומחלץ את התינוק מהמעגל האין סופי של אנטיביוטיקות, מורידי חום ותרופות נוספות.

לאורך השנים הרבות בהן אני עובדת ראיתי מאות תינוקות הכלואים במעגל התרופות הקונבנציונאליות וכיצד ניתן עם הטיפול ההומאופתי לחלץ אותם בבטחה ולראות את השוני העמוק בהתפתחות של הילד במיוחד אצל אלו שהיו עמוסים בטיפולים לפני שהגיעו. כוח ריפוי עצמי מפותח הוא כלי רב עוצמה בחייו של התינוק ועם שמירה על עקרונות אלו, ימשיך ללוות אותו כילד ואף כמבוגר.

אטופיק דרמטיטיס | משפחת כהן משתפת…

ד.ד. כותבת על הטיפול בילדיה…

דלקות אוזניים חוזרות, זיהומים בדרכי השתן ועוד | שרה משתפת אודות הטיפול בביתה הפעוטה…  

רופאים בגרמניה רושמים תרופות הומאופתיות לאחד מכל חמישה הילדים.   לקריאה נוספת

איך לטפל בבעיות הקשורות למערך ההורמונאלי אצל האישה מבלי לצרוך הורמונים סינטטים? נערות ונשים רבות סובלות מתופעות שונות הקשורות למערך ההורמונאלי שלהן: כאבי מחזור, סינדרום קדם ויסתי, אי סדירות של המחזור, בעיות פריון ועוד. נשים בגיל המעבר סובלות מתופעות כגון גלי חום, מצבי רוח, בעיות שינה ועוד. למרבית התופעות האלו מציעה הרפואה תוספי הורמונים בעוד שהסוגיה האם תוספים אלו מגדילים הסיכוי לסרטן, עדיין נמצאת בדיון בתוך העולם הרפואי עצמו. אם את רוצה לטפל בבעיות מסוג זה, להומאופתיה יש הרבה מה להציע. הטיפול ההומאופתי שאני אתאים לך, יהיה מכוון להעצמת כוח הריפוי הטבעי שלך שיביא לצמצום עד העלמות מוחלטת של התופעות המפריעות והסדרה של המערך ההורמונאלי.

שרה מספרת על הצלחה בטיפול בבעיות פריון…

להלן קישורית למאמרים המדווחים על מחקרים המצביעים על יתרונות השימוש בהומאופתיה לסינדרום קדם ויסתי ולגלי חום בגיל המעבר:

תקופת ההריון היא תקופה מופלאה ועדינה במיוחד אך יכולה להיות מאופיינת ברגישות מוגברת. האישה ההרה חווה תופעות שונות ולא מוכרות לה, חלקן יכולות אף להעיב על תקופה מופלאה זו. התאמת תרופה הומאופתית (רמדי) יכולה לעשות שינוי גורף במגוון רחב של תופעות כגון בחילות, עייפות, מצבי רוח, בצקות, כאבי ורידים, טחורים, דימום וצירים מוקדמים ועוד ובכך להביא את האישה ללידה במצב חיוני ויציב. והעובר? הטבת מצבה של האם ההרה מיטיב גם עם העובר.

ואחרי הלידה? לאורך השנים ליוויתי עשרות נשים במצבים של אחרי הלידה, לידה טבעית או לידה שהיו בה התערבויות (אפידורל, ואקום, מלקחיים) או לידה קיסרית. אני מלווה נשים במצבים רגשיים ופיזיים שיכולים להופיע אחרי הלידה, מצבי רוח משתנים וכמובן גם לאורך כל תקופת ההנקה, כמו מיעוט או היעלמות חלב, דלקות שד, פטמות סדוקות ורגישות ועוד.

ט.ש. מספרת על התמיכה בלידה ובשבועות שאחרי הלידה….

מגוון אין סופי של תופעות נכללות תחת הכותרת הפרעות קשב וריכוז. אלו יכולים לבוא גם על רקע רגשי, חושי וגם על רקע קוגניטיבי. לפני שאתם מכניסים את ילדכם למעגל הריטלין תנו לו הזדמנות להגיע לאיזון בדרך טבעית, מדויקת ועדינה – בדרך ההומאופתיה.

אם מספרת על טיפול בבנה לבעיות קשב וריכוז…

אם מספרת על טיפול בבנה לבעיות של קושי בוויסות חושי…

אם מספרת על טיפול בקשיי ריכוז אצל בנה, תלמיד בית ספר…

הסיבות שבעטיין הכוח החיוני “בוחר” לשלוח את האדם למחוזות המיגרנה הן כה מרובות עד כי אין טעם למנות אותן. עדיף להסתכל על אפשרויות יעילות לריפוי. לריפוי ולא לשיכוך. לאורך השנים שבהן אני מטפלת בהומאופתיה ראיתי אין ספור מקרים של אנשים הנמצאים בתלות מוחלטת במשככי כאבים, בד”כ לאורך שנים, תוך החלפה ועליית בדרגת העוצמה של האמצעי המשכך. להתנהל בחיים תוך הדיפה מתמדת של כאבי זהו מסלול ללא תוחלת בעוד שקיימת דרך עדינה, ממוקדת ויעילה לשבור את מעגל ה”כאב-משככי כאבים-כאב”. דרך ההומאופתיה.  שילוב של הסתכלות רחבה יחד עם התבוננות ממוקדת על המקרה תכוון  לרמדי הומאופתית אשר תפרוץ את הדרך אל מחוץ למעגל ה”כאב-משככי כאבים-כאב” ותשנה משמעותית את איכות החיים שלכם.
אולי תרצו לקרוא עוד…

אלרגיה היא מצב שבו מערכת החיסון של האדם מגיבה לגורם תמים כאילו היה אויב שמאיים על האדם. למשל אבקנים של פריחת הזית אינם באמת גורם מאיים על האורגניזם אך מערכת החיסון של אנשים מסוימים מתייחסת אליהם כאל גורם עוין וככזה מפתחת מערכת החיסון תגובות כגון דימוע, נזלת, פריחה, גירויים במערכת הנשימה וכד’. תרופות נוגדות אלרגיה מדכאות את תגובת מערכת החיסון ולזמן מה מושג שקט אך הן אינן פותרות את התפיסה הלקויה של מערכת החיסון. עם טיפול הומאופתי שאני אתאים, נוכל להחזיר למערכת החיסון את היכולת לזהות נכון מה הוא אויב (וירוס, חיידק) ומה הוא גורם תמים (אבקנים, קרדיט אבק הבית ועוד).

מטופלת מספרת על אלרגיות שטופלו בהצלחה…

העור הוא למעשה האבר הגדול ביותר בגופנו. הוא מכסה שטח של כ 2 מ”ר. סקרים מראים כי 20-30 אחוז מאתנו סובלים מבעיות עור. כ- 20% מילדים בגיל בית ספר וכ 8% מהמבוגרים סובלים מאקזמות, (דרמטיטיס).   אטופיק דרמטיטיס מצביעה בד”כ על נטייה אלרגית על רקע תורשתי (הכוללת גם אקזמה, אסטמה, קדחת השחת) גם פסוריאזיס מופיע בד”כ על רקע תורשתי. על אף שבעיות עור ברובן מעידות על היכולת של האדם להחצין תופעות, מרבית בני האדם חשים מאד שלא בנח עם “פגמים” או “נגעים” הנראים כלפי חוץ, על העור. אך שימוש במשחות אינו מרפא את בעיות העור, הוא מדחיק אותן ועם הזמן אנו רואים התפתחות של מחלות בדרכי הנשימה ובמערכות פנימיות אחרות. זהו מחיר כבד לשלם. הומאופתיה מרפאת בדרך של העצמת כוח הריפוי של האדם ולא במחיר של התמרה למחלות במערכות אחרות.

אולי תרצו לקרוא עוד אודות ריפוי לעומת דיכוי….

אקזמה או פסוריאזיס – על מנת להתאים את הרמדי המתאימה, אבדוק מאפיינים נוספים אשר מייחדים אותך, מעבר למערכת העור. הרמדי ההומאופתי וניהול נכון של המקרה יחזקו את כוח הריפוי הטבעי ויאפשרו לגוף להצמיח עור בריא. 

מטופלת מספרת על טיפול בנשירת שיער, אצל בתה בת השמונה…

אמא מספרת על טיפול בפסוריאזיס אצל בנה…

משפ’ כהן מספרת על טיפול באטופיק דרמטיטיס אצל בנם התינוק…

חלק ניכר מבעיות אף-אוזן-גרון ודרכי הנשימה הן בעיות כרוניות. החל ב”פשוטות יותר” כדלקות אוזניים חוזרות, דרך נזלת אלרגית, סינוסיטיס חוזר, ברונכיט ספסטית, אסטמה ועד מחלות ריאה חסימתיות COPD. המשמעות היא תלות בתרופות לאורך שנים. כוח ההבראה הטבעי (הכושל לעת עתה) של האדם מוסט הצידה והכימיה דוחקת את ניסיון הגוף לאותת לעזרה. האם לא עדיף להשקיע בניסיון להמריץ את כוח הריפוי הטבעי שלך ולתת בידי מערכת החיסון כלים מספקים על מנת שתוכל לתת מענה הולם לסינדרום הכרוני? האם לא כדאי לתת הזדמנות לשכלל את הכוח החיוני ובכך בו זמנית, להרחיב את מנעד התשובות לאתגרים נוספים הניצבים בפנינו?  תנו לעצמכם הזדמנות לעצור מהלך של דיכוי התופעות במקום ריפוין – אשמח להניע תהליך זה עבורכם. 

אולי תרצו לקרוא עוד על ריפוי לעומת דיכוי….

רעות משתפת אודות טיפול בדלקות ריאות…

אמא מספרת אודות טיפול בבנה בשל פוליפים באף וקשיי נשימה…

אמא מספרת על טיפול בדלקות אוזניים חוזרות אצל בתה הפעוטה…

מאמר סקירה המצביע על היתרונות בשימוש בתרופות הומאופתיות אצל ילדים עם דלקות אוזניים או דלקות דרכי נשימה עליונות. למאמר המלא….

אינסומניה, חוסר שינה, יקיצה מוקדמת מדי, קושי להירדם, התעוררויות תכופות ועוד הן בעיות נפוצות בעולם של זמננו. כל כך הרבה אנשים חיים בעומס, ממהרים ממקום אחד למשנהו, ממטלה אחת לאחרת. אנחנו מוקפים ברעש: רעש של מכוניות, מכונת כביסה, מזגנים, מכשירי טלוויזיה, מחשבים, מוזיקה קולנית מחדרי הילדים. בעיר גדולה, רעשים כגון אלו יכולים להימשך לאורך כל הלילה. לתוך מרוץ החיים נכנסים גם רעשים שמקורם לאו דווקא חיצוני:  חרדה, כעסים, זמנים שבהם אנו בדריכות לקראת משהו, דאגות, תקופת גיל המעבר, התרגשות, צער, שטף של מחשבות, ועוד ועוד רעשים שמדריכים את מנוחת השינה שלנו. למזלנו, בני אדם נוטים להסתגל ולסנן רעשים בלתי רצויים, פנימיים או חיצוניים. אולם יש תקופות בחיים שמנגנונים אלו לא פועלים בצורה כה יעילה. יהיה מקור הסטרס ככל שיהיה: חרדה או כעסים, דאגות או גיל המעבר, התרגשות או צער – על מנת להתאים את הרמדי המתאימה, אבדוק מאפיינים נוספים אשר מייחדים אותך ואתאים לך הכנה הומאופתית אשר תרחיב את מנעד התשובות של הכוח החיוני שלך ותאפשר לשפר משמעתית את איכות השינה גם בתוך עומס החיים.

מטופלת מספרת על הצלחה בטיפול בבעיות שינה…

אמא מספרת על הצלחה בטיפול בבעיות שינה אצל בנה…

לכ 15%-30% מהאוכלוסייה יש תסמינים של חרדה או דיכאון אך ברמה כזו המאפשרת להם לנהל שיגרת חיי עבודה ובית ללא הפרעות קשות. מצבי חרדה ודיכאון מתונים יכולים להיות מלווים באחד או כמה תלונות נוספות: עייפות, חוסר תיאבון או אכילת יתר, חוסר יכולת להסתכל קדימה בשמחה לקראת אירועים משמחים, שינה גרועה, דימוי עצמי נמוך או רגשי אשמה על כי לא מרגישים טוב ולא מתמודדים אך “לא באמת חולים”. עוד יכולים לראות חוסר ענין בפעילויות כאלו או אחרות, או ביחסים עם חברים או קרובים, ירידה בחשק המיני והרגשה כללית של ניתוק מהעולם. חלקנו יכולים לחוות תחושות אלו מדי פעם, באופן חולף, אך משתופעות אלו נמשכות שבועות ללא הרף הן הופכות לנטל, מצמצמות את מרחב התנועה המנטלי ואף הפיזי של האדם ומעיקות גם על סביבתו. כאן כבר זקוק האדם למעט עזרה על מנת להתאושש וכאן נכנסת ההומאופתיה במלוא תפארתה. הספירה המנטלית היא ממילא שדה פעולה מרכזי בתוך ההסתכלות ההומאופתית והספרות שלנו גדושה במידע אודות יציאה מהרמוניה של מנגנוני הנפש. לפני שאתם משתעבדים לתרופות פסיכיאטריות מדוע לא לנסות את הדרך המדויקת, העדינה והיעילה להפליא?  תנו עצמכם הזדמנות. אם אתם סובלים מאחת מהתופעות המוזכרות למעלה, אני מזמינה אתכם לנסות את דרך ההומאופתיה.

מטופלת מספרת על הצלחה בטיפול בחרדה…